Akıllı Robotlar: Aracınızı Sizin İçin Park Ediyor

Peki, Otomatik Park Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Stanley Robotics’in geliştirdiği akıllı robotlar sayesinde aracınız otopark girişinden alınarak boş olan park yerlerine park edilebilecek. Bu sayede sinir bozucu labirent otoparklarda park yeri arama derdine son verilmiş olacak.

Stanley Robotics şirketi, otomobilinizi bir otoparkın girişinde teslim alıp sizin için park ederek, park arama için harcamış olduğunuz zamanı size geri kazandırıyor. Stan ismini verdikleri bu akıllı robotlar son derece kabiliyetli olup, her çeşit arabayla uyumlu şekilde çalışabiliyor.

Akıllı Robotlar Otomatik Park Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Stan için son derece sabit olabilecek bu işlem için; önce arabanızın altına girerek tekerliği kelepçeliyor ve hidrolik sistemi ile arabayı kaldırıyor. Arabayı tamamen kaldırabildiği ve etrafında hareket ettirdiği için başında beklemenize gerek kalmadan aracı girişte bırakıp gidebilme şansınız var. Stan üzerindeki akıllı sensörler sayesinde aracınıza uygun bir yer buluyor ve park yerine ulaştığında arabayı yere indiriyor ve kelepçelerini serbest bırakarak işlemini tamamlamış oluyor.

Havaalanı ve AVM gibi araç popülasyonunun fazla olduğu park alanlarında oldukça efektif olabilecek bu robotlar, halihazırda Paris’teki Charles-de-Gaulle havaalanında çalışmaya başladı bile

Kaynak Kaynak 2

Size Nasıl Katkı Sağlayabiliriz?

Bizimle İletişime Geçin Tüm Projelerimizi İnceleyin

Posted in: